Antika plak alan yerler sayesinde alınan plakları dinlemek, bir çok insanın hayatında önemli bir yer kaplıyor. Uzun vadeli yolculuk sırasında veya, günlük hayatından streslerinden kurtulmak için müzik dinleriz. Antika plak alan yerler olarak, keyifli vakit geçirmek için plak dinlemek iyi bir aktivite olacağını düşünüyoruz. Eski plak ve eski longplay gibi nostaljik araçların, daha farklı bir keyif yaşatacağını umut ediyoruz.

Eski taş plaklar ve benzeri antika plakların, dinleyici insanları maziye götürerek özel anlar yaşamasını mümkün hale getiriyor. Özel bir gramofon aracılığı ile çalışan taş plaklar, dolgun ve doğal ses dinletisi ile kişiler üzerinde müziğin bağını kuvvetlendirmiş oluyor.

Antika plak, Taş plak,Longplay, 33,lük plak, 45,lik plak, 78.devir plakları alınır

Modası hiç bir zaman geçmeyen plakları, eski plak alanlar veya antika plak alan yerler de bulunmaktadır. İstanbul bölgesinde, taş plak ve longplay gibi nadide plakları toplayan koleksiyoner de bulunmaktadır. Eski zamanlarda plakların bulunması ve biriktirilmesi, bir hayli zor oluyordu. Günümüzde bazı bölgelerde, yeniden basılıp piyasaya sunulduğunu biliyoruz. Antika plak alım satım çarşısında, plak çeşitleri insanların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Antika plaklar, çapları ve devir yılına göre sınıflara ayrılmaktadır. Antika eski plak alan yerler tarafından en çok tercih edilen plaklar ise, 33.devir plak ve 78.devir plak çeşitleridir. Günümüzde basılıp piyasa sunulan plaklar, ses ve kalite açısından hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadır. Elbette eskisi her zaman kıymetli ve antika değerlerini taşımaktadır. Kapaklı ve iyi korunmuş plaklar, maddi olarak daha değerli bir konuma sahip olduğu da bilinmektedir.

Antika plak alanlar satanlar

Geçmişimizi ve eski yaşantılarımızı hatırlatan antika plaklar, eski pikaplar sayesinde keyifli bir müzik şöleni sunuyor. Antika plak alanlar ve satanlar ile iletişim kurarak, 78’lik plakları çalma özelliğine sahip bir pikap sahibi olabilirsiniz.

Aynı şekilde, varsa elinizde eskiye dair, antika olduğunu düşündüğünüz parçaları sorabilirsiniz. Satışa çıkardığınız eski plakların, fiziksel durumu oldukça önem taşımaktadır.

Plaklar arasında uzunçalar diye adlandırdığımız bir plak çeşidi de, bir sanatçının bütün albümlerini içermektedir. Bilinmesi gereken konulardan biri ise, 78’lik plakları gramofon ile dinleyebilirsiniz. Pikap ile 33’lük plakların dinleme imkanı vardır. İstanbul antika plak alanlar firması, long play başta olmak üzere, yerli ve yabancı bütün plak çeşitlerini satın almaktadır.

error: Content is protected !!