Antika Efemera Alanlar

  Anasayfa » Antika Efemera Alanlar

  Antika Efemera Alanlar

  Antika Efemera Alanlar şeklinde hazırlanan bu makalemizde, ilk önce Efemeranın ne olduğunu açıklamak istedik. Antika Efemera nedir ? Efemera, koleksiyoncuların dikkatini çeken bir terimdir ve kayda değer olaylara, fikirlere ve üretimlere işaret eden tanıtım materyallerini ifade eder. Antika Efemera, o anlarda toplumu neyin şekillendirdiğini, etkilediğini ve hatta huzursuz ettiğini temsil ettiği için tarihe ilginç bir bakış sunuyor. Antika Efemera Alanlar olarak, böylece ilk tarifi biz yapmış olalım istedik.

  İstanbul Antika Efemera Alanlar

  İstanbul Antika Efemera Alanlar

  Kısa ömürlü’ veya ‘sadece gün için’ için Yunanca ve Latince terimden gelen Efemera, tam olarak böyle olması gereken hatıraları kapsar. Yalnızca insanları önemli haberler veya öğeler konusunda uyaran bildiriler. İronik olarak, birçok insan, atılabilir posterler, el ilanları ve broşürlerin asıl amacına rağmen, bu parçaları büyük ölçüde takdir etti. Antika Efemera Alanlar mağazamıza, sizleri de bekleriz.

  Antika Efemera Alan Yerler

  Antika Efemera Alan Yerler

  Antika Efemera Alanlar ve Antika eşya koleksiyonerler tarafından da, oldukça ilgi görmeye başladı. Genellikle ücretsiz olarak dağıtılanların çoğu, özellikle 16. yüzyılda, farklı liderler dikkat çekmek için rekabet ettiğinden, başta dinsel nitelikteydi. Hicivler daha sonra ortak bir tema haline geldi ve siyasi figürler ve toplumsal kaygılar hakkında ciddi söylemlerle iç içe geçti. Kostüm imalat şirketlerine ve ev hanımlarına kadar derin düşünceler ve felsefeler içeren eski evraklarda görüldüğü gibi, herkesin bir şey hakkında bir fikri vardı.

  İstanbul Antika Efemera Alanlar

  İstanbul Antika Efemera Alanlar mağazamızda, çok yoğun bir şekilde olmasa da Efemera arayışı içine giren insanlar ile karşılaşmaktayız. İlginç bir şekilde, koleksiyonluk antikalar da baskı ve pazarlamanın evrimini temsil ediyor. 17. yüzyılın başlarındaki geniş sayfalar, sayfa sayısına göre hesaplanan İngiliz gazete vergilerine bir yanıttı. Yayıncılar, daha sonra kromolitografinin, 1870’lerden 1930’lara kadar taşlarla renkli baskının ortaya çıkmasıyla izleyiciler için daha fazla göze çarpan mini raporlar olarak ikiye katlanan broşürler yarattı.

  İstanbul Antika Efemera Alan Yerler

  İstanbul Antika Efemera Alan Yerler

  Günümüzde eskiye dair bir çok olay veya doküman olarak saklanan belgeye antika adı verilmektedir. Sizlerin de elinde böyle eski evrak, doküman yada belgeler var ise, Antika Efemera Alanlar şirketine ekspertiz yaptırabilirsiniz. Geldiğimiz noktada radyo daha belirgin ve bir rekabet kaynağı haline geldikçe, gazeteler her şeyi tek bir formatta dahil etmeye geri döndü. Sanatçılar, yazarlar ve hatipler böylece düşüncelerini ve yaratımlarını yaymaya devam ettiler. Bir çok insan da, bu kanallar üzerinden bilgi edinmektedir.

  Antika Efemera Alımı

  Antika Efemera Alımı

  Antika Efemera Alanlar tarafından yapılan her türlü antika ekspertiz işlemleri, ücretsiz olarak yapılmaktadır. Kaynağından emin olmadığınızda, antikanızın ne kadar değerli olduğunu bilemezsiniz. Doğal olarak Antika eşya alanlar firmasında olduğu gibi, ücretsiz ekspertiz yaptırma hakkına sahip olabilirsiniz. Firmamız tarafından yapılan ekspertiz ve aktarılan ön bilgiler, her zaman ücretsiz olarak devam edecektir. Bilmediğinizde veya karşılaşabileceğiniz diğer antika değerleme sorularında size yardımcı olabiliriz.

  Antika Efemera Alan Yerler

  Antika Efemera Alanlar ve Antika Eşya Alan Yerler şirketleri, her zaman aynı değerde hem fikir olmayabilir. Antika değerleme uzmanlarından oluşan bir ekip, parçanızın değerini tam olarak bildiğinizden emin olmak için sizi bekliyor. Efemera, bu günlerde popüler bir koleksiyon ve hatta dekorasyon alanıdır. Aklımıza gelen bir çok eski evrak çeşidi bulunmaktadır ve bazı insanlar farkında olmayabilir.

  Antika Efemera Alım Satım

  Antika Efemera Alım Satım

  Antika Efemera Alanlar olarak satın aldığımız, bazı Efemerarın çeşitlerini buraya yazalım ki sizlerin de aklında bulunsun. Efemera” kelimesi temel olarak kısa ömürlü bir şey anlamına gelir. Kataloglar, gazeteler ve dergiler yalnızca bir sonraki sayı gelene kadar saklanmak üzere tasarlanmıştır. Orijinal anlamından farklı olarak, tahsil edilebilir Efemeralar kısa ömürlü bir organizma değildir. Bunun yerine kısa bir süre için var olan veya kullanılan nesneleri temsil eder. Bu nesneler, çoğu koleksiyonerin “gündelik hayatın parçaları” olarak kabul ettiği nesnelerdir.

  Antika Efemera Fiyatları

  Antika Efemera Fiyatları

  Makbuzlar, fatura kafaları, faturalar ve benzerlerinin yalnızca müşteri iadeleri, vergi beyannameleri için veya ürün garantileri bitene kadar saklanması gerekiyordu. Büyük teyzenizin ima etmiş olabileceğine rağmen, her tebrik kartı, Sevgililer Günü, kartpostal veya mektup sonsuza kadar saklanmaya değer görülmez. Ama kurtarılanlar artık koleksiyoncular için birer zevk! Eski dönemlerden günümüze kadar gelmiş ve iyi korunmuş bu tarz belgeler, Antika eşya Alanlar tarafından ilgi ile toplanmaktadır.

  Antika Efemera Çeşitleri 

  Antika Efemera Alanlar tarafından hazırlanan bu yazımızda, bilinmeyen doküman çeşitlerinden bahsedelim. Efemera, kağıda basılır ve genellikle bir kez veya bir günlüğüne kullanılması ve ardından atılması gerekir. Dergiler, bilet taslakları, tebrik kartları, mektuplar, kağıt üzerindeki her şeyi içerebilir. İlk antika satıcısı olduğumda, aşina olmadığım bir kelime duymaya devam ettim. Efemera ne anlama geldiğini sordum ve hayatım boyunca onu sevdiğimi ve biriktirdiğimi öğrendim! 

  Antika Efemera Satış Firmaları

  Antika Efemera Satış Firmaları

  Şimdi Efemeranın ne olduğuna ve insanların bugün nasıl kağıt Efemeraların topladığına bakalım. Mürekkep kayıtları, ürün etiketleri, ticari kartlar, çıkartmalar, placemats ve peçeteler, ambalaj kağıdı, ambalaj ve ürün kutuları.  Ayrıca nakliye ve posta etiketleri, zarflar, pullar – insan hayatını hepsi geçicidir bitleri. Fotoğraflar bile efemera olarak kabul edilir. Kısmen çoğu kağıda basıldığı için, doğru.

  Antika Efemera Satmak

  Antika Efemera Satmak

  Ama aynı zamanda, bir emlak müzayede satışında görebileceğiniz gibi, birçok ailenin eski aile fotoğraf albümlerini (anlık fotoğrafları, slaytları ve filmleri bırakın) nesiller boyunca aktarmaması üzücü bir gerçektir. Tüm bu kalemlerin başlangıçta yalnızca kısa vadeli bir yararlılığı olması amaçlandı ve bu nedenle kısa ömürlü olması bekleniyordu. Çoğu Efemeraların formunun temel çekiciliği, kırılganlıklarında, kırılganlıklarında – hayatta kalmalarının imkansızlığında yatar.

  Antika Efemera Alım Satım

  Antika Efemera Alanlar ve benzeri makaleler hazırlamış olsak da, Antika eski evrak alım satım ve antikacı olarak hizmet vermekteyiz. Eskiye dair antika özelliği taşıyan her çeşit antika eşya alımı yapılmaktadır. Yerel müzayede evlerinden, emlak satışlarından ve özel koleksiyonlardan elde edilen mütevazı sayıda ilginç ürün sunuyoruz. Sattığımız ürünlerin çoğu, hiçbir zaman başka bir yerde piyasaya sürülmemiştir ve yalnızca web mağazamızdan temin edilebilir. 

  Antika Efemera Alıcıları

  Antika Efemera Alıcıları

  Çoğu, koleksiyonluk geçici eşyalardır, ancak burada bulunabilecek başka pek çok güzellik de vardır, bu yüzden lütfen etrafa bir göz atın. Bir koleksiyon kategorisi olarak, bu blog yazısında gösterildiği ve belirtildiği gibi, evraklar genellikle çeşitli kağıt biçimlerini tanımlamak için kullanılır. Kağıdın veya kartonun kırılganlığı, yaşlanmalarına kadar hayatta kalan bu öğelerin sayısını kesinlikle sınırlar! Ancak bu toplama alanı mutlaka yalnızca kağıt öğelerle sınırlı değildir.

  Antika Efemera Alanlar İstanbul

  Antika Efemera Alanlar İstanbul

  Mağazamızda, elbette, bölgesel parçaların yanı sıra, eskiye ve antikaya dair bol miktarda tahsil edilebilir Efemeralar var. Ayrıca çok sayıda ulusal ve uluslararası geçici nesnemiz de var. Her zaman olduğu gibi, sizi mağazamıza gelmeye ve neler sunabileceğimizi görmeye davet ediyoruz. Genellikle geçmişin, işletmeler, kuruluşlar ve kişilerden hatıra olarak efemera düşünmek daha kolay olabilir. Ancak her gün yeni geçici eşyalar da yapılıyor!

  Whatsapp
  Süleyman Yıldız
  Süleyman Yıldız
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?