Kadıköy antika kuran-ı kerim alan yerler

15.04.2020
368
Kadıköy antika kuran-ı kerim alan yerler

Kadıköy antika kuran-ı kerim alan yerler şirketi, el yazması kitap, altın yaldızlı kuran ve eski kuran alımı yapmaktadır. Elinizde bulunan ve tarihi eskiye dayanan el yazması kitapların değerini, firmamızda ekspertiz yaptırabilirsiniz. Bizim inancımıza göre kuran-ı kerim, arapça yazılmış kutsal kitap sayılmaktadır.

Yüz yıllar öncesine ait ve ceylan derisi veye benzeri deri üzerine yazılmış kuran-ı kerimlerin satışı yasaktır. Bu tarz kitapların alım satımı yapılması için, devlet tarafından belirli izinlere tabidir.

Antika el yazması kitap, Antika kuran, Eski kuran-ı kerim, Kuran alanlar

Kadıköy antika kuran-ı kerim alan yerler, antika niteliği taşıyan eserlerin alım satımı ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. El yazması kitap, eski evrak, döküman veya belgelerin satışını yapmak için, işletmemiz ile iletişim kurabilirsiniz. Maddi bir bir karşılığa sahip olması gereken antika kuran-ı kerimlerin, yanık, yırtık yada eksik sayfasının olmaması önemlidir. Sadece çok iyi korunmuş kuran-ı kerimlerin maddi karşılığı vardır.

Antika kuran satın alan firmalar

Antika kuran satın alan firmaların bir kısmı, yazım şekli ve hattat şekline göre fiyat belirler. Ünlü bir isim tarafından yazılan ve hattatı çok güzel olan kuran-ı kerimlerin, maddi değeri de çok yüksektir. Satmak istediğiniz kuran-ı kerim varsa, resim gönderip satışı uygun olup olmadığına emin olabilirsiniz. Satışa uygun antika değeri taşıyan el yazması kuran-ı kerimleri, değerinde nakit ödeme yaparak almaktayız.

Ecdadımız tarihi ve manevi bir miras olan el yazması Kuran-ı Kerimlere asırlardır büyük ilgi ve saygı göstermiştir. Çok eski Kuran-ı Kerimlerin genelde birçok sayfasının eksik olduğu biliniyor.

Antika eski kitaplarınız değerinde nakit alınır

Anadolu’da yazılan en eski Kuran-ı Kerim olma özelliği taşıyan nadide Mushaf, yapılan tadilat ve restorasyon işlemlerinin ardından 2011 yılından beri müzede sergileniyor. Hz. Osman (r.a) tarafından değişik vilayet merkezlerine gönderilen nüshalar, asırların geçmesiyle kayboldu. Günümüzde halen onlardan bir tanesi İstanbul Topkapı müzesinde; bir diğer tam olmayan nüshası Taşkent’te bulunmaktadır. çarlık Rus Hükümeti onun faksimile ile röprodüksiyonunu (fotoğraf veya fotokopi ile tam kopyasını) neşretmiştir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?