El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

  Anasayfa » El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

  El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

  El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar firması, el yazmalarını iyi durumda satın alıyor ve el yazmalarınız için rekabetçi fiyatlar ödüyoruz. El yazması yazarına müellif denir. Kopya edene hattat, müstensih denir. Yazarın el yazısıyla olanına müellif hattı denir, yazarın söyleyerek yazdırdığına müellif diktesi denilmektedir. Enine olana cönk, sayfa kenarı notlarına fevaid, ilavelere hamiş, sayfa kenarındaki açıklama notlarına haşiye, yazarın tüm eserlerine bir cilt halinde külliyat denir. Antik Kuran veya İslami el yazmalarınızı satmayı düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

  Günümüzde, El yazması Kuranı Kerim satıcıları üç geniş kategoriye ayrılıyor gibi görünüyor. Müzayede evleri, El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar, miras el yazması olan ve onları satmak isteyen kişiler. El Yazma Kuran ile ilgilenenler genellikle, pazar dinamiklerinin oluşturduğu müşteri portföyünden yararlanmaktadır. Miras kategorisinde karşılaştığımız birçok satıcı, El Yazması Kuran-ı Kerimlerin paha biçilemez olduğunu düşünmektedir. Aile büyüklerinden kalan El Yazma Kuran sahibi kişiler, milyonlarca dolar değerinde olduğuna kendilerini ikna etmiş görünüyor.

  İstanbul El Yazması Kuran-ı Kerim Alanlar

  İstanbul El Yazması Kuran-ı Kerim Alanlar

  El yazısıyla yazılmış ve birkaç yüz yıl öncesine dayanan El Yazması Kuran-ı Kerimler, firmamızda uzman ekspertizler tarafından incelenmektedir. Bu El Yazması kitapların paha biçilemez olduğunu düşünenler, gerçekten büyük bir yanlış bilgi içindedir. Bu durum gerçekten durum böyle değil. Satıcıların, bir El Yaması Kuranı nadir olmasının, üretilen kopya sayısı, patronaj, koşul, yazı ve diğer birçok faktöre bağlı olduğunu anlamaları gerekir. Satıcıların ayrıca, çoğu ülkede, belirli bir yıldan sonra üretilen el yazmalarının ihracatına ilişkin kısıtlamalar olduğunun farkında olmaları gerekir.

  İstanbul El Yazması Kuran-ı Kerim Alanlar

  El yazması Kuran-ı Kerimlerin yakın zamanda tarihlendiren araştırmacılara göre, çok eski tarihlere dayandığı bilinmektedir. El Yazma Kuran-ı Kerim alanlar olarak, ücretsiz El Yama Kuran ekspertiz hizmeti vermekteyiz. Araştırmacılar, parşömenin muhtemelen bir buzağı, keçi veya koyunun derisinden geldiğini gösterir. Deri, önce herhangi bir kıl veya etten arındırılır ve ardından tahta bir çerçeve üzerinde gerilirdi. Cilt gerildikçe, parşömen yapıcı kıvrımlı bir bıçakla yüzeyi sıyırır, cildi ıslatır ve parşömeni ideal bir kalınlığa ve sıkılığa getirmek için birkaç kez dönüşümlü olarak kurutur.

  Antika El Yazması Kuran-ı Kerim Alanlar

  Antika El Yazması Kuran-ı Kerim Alanlar

  Kuran el yazması iki parşömen yaprağını kapsar ve Hicazi denilen erken bir Arap alfabesiyle mürekkeple yazılmış kısımları içerir. El yazması, 7. yüzyılın sonlarına tarihlenen benzer bir Kuran el yazmasının yaprakları ile uygunsuz bir şekilde bağlanmıştı. El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar şirketi, El Yazma kitapların ekspertizi konusunda uzman firmadır. Kurumsal olarak hizmet vermektedir ve yasalara uygun her türlü belgelerimiz mevcuttur. Kuran el yazmalarının tarihlendirilmesiyle ilgili birkaç uyarıya değinmek gerekir. Unutulmamalıdır ki, tarihi olmayan erken bir Kuran el yazmasına tarih atamak, özellikle işareti olmadığında nadiren basittir. 

  Antika El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

  Büyük harflerle yazılmış ve sesli harfleri olmayanların en erken tarihler olduğunu varsayma eğilimi vardır. Bu varsayım, bir dereceye kadar doğru olsa da, iki açıdan yanıltıcıdır. Hem küçük hem de büyük harf Kuran’ın en eski yazıları arasında yer aldı ve her iki tür de bundan sonra yazılmaya devam etti. Ünlülerin olduğu el yazmalarının, ünlü olmayanlara göre daha sonra değerlendirilmesi gerektiği varsayımı bazı durumlarda doğru olsa da, her zaman doğru değildir. Antika El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar şirketi, bu konularda detaylı bilgi sahibidir.

  Antika El Yazma Kuran-ı Kerim Alan Yerler

  Antika El Yazma Kuran-ı Kerim Alan Yerler

  Geçmişten günümüze kadar ulaşmış ve altın harflerle yazılmış, El Yazma Kuran-ı Kerimler bulunmaktadır. Ayetlerin, farklı malzeme, deri parçaları, ince yassı taşlar, broşürler, ceylan derisi üzerine yazıldığı görülmektedir. Araştırmacılar, Kuran elyazmasının hayatta kaldığı bilinen İslami kutsal kitabın en eski yazılı metin kanıtlarından biri olduğu sonucuna varıyorlar. Pek çok farklı kategori içerisinde bulunan ürün seçenekleri, antika kıvamında bir sonuç ortaya koyabilir. Antika Kuran-ı Kerimler, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan eserlerdir.

  Kimi zaman bir materyal kimi zaman da bir evrak olarak karşımıza çıkan seçeneklerin, önemli bir değere sahip olma ihtimali her zaman aklınızda olmalıdır. İşte bu şekilde hiç ummadığınız gibi daha kolay ve avantajlı şartlarda para kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Antik El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar, bilgi verme konusundaki kabiliyeti çalışmalarla birlikte insanları aydınlatıyor ve onları adeta yepyeni bir yol göstermeye devam ediyor. Kutsal kitabın sanatsal yönünü gördüğünüzde, bunu bir kazanç fırsat olarak da avantaja çevirebilirsiniz. Böyle nadide bir parçaya sahip olan insanlar, bunun kıymetini çok iyi bilmelidir.

  Antika El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

  Antika El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

  El yazması bir Kuran-ı Kerim önemli bir hattat tarafından yapılmış ise, tezhibi ve cildi mükemmelse ciddi fiyatlara satılabiliyor. Tablo, mobilya gibi taşınamayan eşyalar için de evlere gidiyorlar. Manevi değeri olan ve çok değerli zannedilen bazı şeyler para etmeyebiliyor. Özellikle eski el yazmalarının maddi değeri olabilmesi için belirli kriterler aranıyor. Öncelikle el yazmasının baskı olmaması gerek. Ayrıca yazmanın hangi hattatın elinden çıktığı da önemli. Kuran-ı Kerim’de de süslemenin göz alıcı olması çok önem taşıyor, fiyat artırıyor. 

  Antika El Yazma Kuran-ı Kerim Alan Yerler

  El yazması ve nadir eserlerden sanatsal, tarihsel ve içerik değeri olan her türlü kitap ve kütüphane satın alınmaktadır. Tarihimize, kültürümüze aynı zamanda dünya kültür ve medeniyetine ışık tutacak pek çok Arapça, Farsça, Osmanlıca eser bulunmaktadır. El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar olarak, eski evrak, dokuman, belge ve el yazama esere değer vermekteyiz. El yazması kitap, dergi, mektup, ferman, berat, levha, hat, hilye gibi eserlerin alım satımı yapılmaktadır. Antika Kuran eski tarihlerden gelerek, günümüze kadar ulaşan Kuran-ı Kerimler için söylenmektedir.  Antika Kuran, Uzmanlarımızın yapmış olduğu ekspertiz sonrasında anlaşılmaktadır.

  El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar İstanbul

  El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar İstanbul

  Antika sayılan ve evlerden en çok tombak, gümüş, Kuran-ı Kerim, porselen ve tablo gibi antika eşyalar bulunmaktadır. Eski eşyasını satıp geçinenler arasında geçmişin köklü aileleri, köşklerde yaşayanları var. Müzayedelerde sattığımız eserlerin çoğunluğu İstanbul’daki evlerden geliyor. İstanbul’da en çok antikayı Kadıköy yakasında Moda ile Bostancı arasında yaşayanlar satıyor. Elimizin altındaki antika eserlerin sadece İstanbul’daki evlerden çıktığını da düşünmeyin. Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Mersin, Adana, Antakya, Amasya gibi iller antikanın bol olduğu illerimizden sadece birkaçı.

  Bazen yazmalarda hattatın da imzası olabiliyor, bu da el yazmasını daha değerli kılıyor. Son olarak cildin güzel olması ve iyi korumuş olması şart. Üstünde eski yazı bulunan, kime ait olduğu bilinmeyen tablolar için de ekspertiz yapmaktayız. Sizin veya yakınlarınızın evinde bu türlü eski bir eser varsa mutlaka bir bilene danışın deriz. Kim bilir belki de yıllardır hayatınızı kurtaracak bir hazineyle birlikte yaşıyorsunuz da farkında değilsiniz.

  Antika El Yazması Kuran-ı Kerim Alan Yerler

  Antika El Yazması Kuran-ı Kerim Alan Yerler

  Pek çoğumuzun evinde aile yadigarı eski eşyalar var. Kimimiz onlara çöp gözüyle bakıyor, yer kaplamasın diye eşe dosta veya eskiciye veriyoruz. Ama biliyor musunuz belki de farkında olmadan bir serveti gözden çıkarıyoruz. Evinizdeki herhangi bir vazonun, el yazmasının, hilyenin değeri aslında sandığınızdan çok fazla olabilir.

  Antika El Yama Kuran-ı Kerim

  Antika ürünlerin satışı ve ikinci el eşya satışı ile ilgilenen şahıs ve kurumların ürünlerini yalnızca fiziksel ortamda satıyor. Bu durum daha geniş kitleye ulaşmak ve satışların artması için olumsuz bir durum oluşturuyor. Yine internetteki bazı pazaryerleri üzerinden de satışlar gerçekleşmekte. Ancak profesyonel olarak sektörde devamlılık sağlamak için, ticarete yönelmekte ve stratejileri doğru izlemekte fayda var.

  El Yazması Antika Kuran Alanlar

  El Yazması Antika Kuran Alanlar

  Online antika mağazası veya internette ikinci el ürün satışı yapabileceğiniz bir sanal mağaza açmak gerekli bazen. Antika bir vazoyu satmak istiyorsanız, ürünün fotoğraf kalitesinin oldukça yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir. Ayrıca ürünü satın almak isteyen müşteri adayı, görseli incelerken ürünü her açıdan görebilmeli ve detaylarını açıkça okuyabilmelidir. Antika eşya satmak için görsel çok önemli bir yere sahiptir. İkinci el eşya satmak, sıfır ürünlerin satışına göre daha zorlayıcı olmaktadır. Normal bir dükkanda bile uzun bir incelemeden sonra alınan ürünlerin internetteki satışlarını güçlendirmek için birtakım detaylara dikkat etmek gerekiyor.

  Whatsapp
  Süleyman Yıldız
  Süleyman Yıldız
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?