El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar firması, el yazmalarını iyi durumda satın alıyor ve el yazmalarınız için rekabetçi fiyatlar ödüyoruz. El yazması yazarına müellif denir. Kopya edene hattat, müstensih denir. Yazarın el yazısıyla olanına müellif hattı denir, yazarın söyleyerek yazdırdığına müellif diktesi denilmektedir.

Enine olana cönk, sayfa kenarı notlarına fevaid, ilavelere hamiş, sayfa kenarındaki açıklama notlarına haşiye, yazarın tüm eserlerine bir cilt halinde külliyat denir. Antik Kuran veya İslami el yazmalarınızı satmayı düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

El Yazması Kuran-ı Kerim Alanlar İstanbul

El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar İstanbul

Günümüzde, El yazması Kuranı Kerim satıcıları üç geniş kategoriye ayrılıyor gibi görünüyor. Müzayede evleri, El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar, miras el yazması olan ve onları satmak isteyen kişiler. El Yazma Kuran ile ilgilenenler genellikle, pazar dinamiklerinin oluşturduğu müşteri portföyünden yararlanmaktadır.

Miras kategorisinde karşılaştığımız birçok satıcı, El Yazması Kuran-ı Kerimlerin paha biçilemez olduğunu düşünmektedir. Aile büyüklerinden kalan El Yazma Kuran sahibi kişiler, milyonlarca dolar değerinde olduğuna kendilerini ikna etmiş görünüyor.

Antika El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

El yazısıyla yazılmış ve birkaç yüz yıl öncesine dayanan El Yazması Kuran-ı Kerimler, firmamızda uzman ekspertizler tarafından incelenmektedir. Bu El Yazması kitapların paha biçilemez olduğunu düşünenler, gerçekten büyük bir yanlış bilgi içindedir.

El Yazması Kuran-ı Kerim Alan Yerler

El Yazma Kuran-ı Kerim Alan Yerler

Satıcıların, bir El Yaması Kuranı nadir olmasının, üretilen kopya sayısı, patronaj, koşul, yazı ve diğer birçok faktöre bağlı olduğunu anlamaları gerekir. Satıcıların ayrıca, çoğu ülkede, belirli bir yıldan sonra üretilen el yazmalarının ihracatına ilişkin kısıtlamalar olduğunun farkında olmaları gerekir.

El yazması Kuran-ı Kerimlerin yakın zamanda tarihlendiren araştırmacılara göre, çok eski tarihlere dayandığı bilinmektedir. El Yazma Kuran-ı Kerim alanlar olarak, ücretsiz El Yama Kuran ekspertiz hizmeti vermekteyiz. Araştırmacılar, parşömenin muhtemelen bir buzağı, keçi veya koyunun derisinden geldiğini gösterir.

Deri, önce herhangi bir kıl veya etten arındırılır ve ardından tahta bir çerçeve üzerinde gerilirdi. Cilt gerildikçe, parşömen yapıcı kıvrımlı bir bıçakla yüzeyi sıyırır, cildi ıslatır ve parşömeni ideal bir kalınlığa ve sıkılığa getirmek için birkaç kez dönüşümlü olarak kurutur.

Kuran el yazması iki parşömen yaprağını kapsar ve Hicazi denilen erken bir Arap alfabesiyle mürekkeple yazılmış kısımları içerir. El yazması, 7. yüzyılın sonlarına tarihlenen benzer bir Kuran el yazmasının yaprakları ile uygunsuz bir şekilde bağlanmıştı.

El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar şirketi, El Yazma kitapların ekspertizi konusunda uzman firmadır. Kurumsal olarak hizmet vermektedir ve yasalara uygun her türlü belgelerimiz mevcuttur.

El Yazma Kuran-ı Kerim Alan Yerler

Kuran el yazmalarının tarihlendirilmesiyle ilgili birkaç uyarıya değinmek gerekir. Unutulmamalıdır ki, tarihi olmayan erken bir Kuran el yazmasına tarih atamak, özellikle işareti olmadığında nadiren basittir.

El Yazması Kuran-ı Kerim Alan Satan Firmalar

El Yazma Kuran-ı Kerim Alan Satan Firmalar

Büyük harflerle yazılmış ve sesli harfleri olmayanların en erken tarihler olduğunu varsayma eğilimi vardır. Bu varsayım, bir dereceye kadar doğru olsa da, iki açıdan yanıltıcıdır. Hem küçük hem de büyük harf Kuran’ın en eski yazıları arasında yer aldı ve her iki tür de bundan sonra yazılmaya devam etti.

Ünlülerin olduğu el yazmalarının, ünlü olmayanlara göre daha sonra değerlendirilmesi gerektiği varsayımı bazı durumlarda doğru olsa da, her zaman doğru değildir. Antika El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar şirketi, bu konularda detaylı bilgi sahibidir.

Geçmişten günümüze kadar ulaşmış ve altın harflerle yazılmış, El Yazma Kuran-ı Kerimler bulunmaktadır. Ayetlerin, farklı malzeme, deri parçaları, ince yassı taşlar, broşürler, ceylan derisi üzerine yazıldığı görülmektedir.

Araştırmacılar, Kuran elyazmasının hayatta kaldığı bilinen İslami kutsal kitabın en eski yazılı metin kanıtlarından biri olduğu sonucuna varıyorlar. Pek çok farklı kategori içerisinde bulunan ürün seçenekleri, antika kıvamında bir sonuç ortaya koyabilir.

Antika Kuran-ı Kerimler, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan eserlerdir. Kimi zaman bir materyal kimi zaman da bir evrak olarak karşımıza çıkan seçeneklerin, önemli bir değere sahip olma ihtimali her zaman aklınızda olmalıdır.

El Yazma Kuran-ı Kerim Alım Satım Firmaları

İşte bu şekilde hiç ummadığınız gibi daha kolay ve avantajlı şartlarda para kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Böyle nadide bir parçaya sahip olan insanlar, bunun kıymetini çok iyi bilmelidir.

El Yazması Kuran-ı Kerim Alıcıları

El Yazma Kuran-ı Kerim Alıcıları

El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar, bilgi verme konusundaki kabiliyeti çalışmalarla birlikte insanları aydınlatıyor ve onları adeta yepyeni bir yol göstermeye devam ediyor. Kutsal kitabın sanatsal yönünü gördüğünüzde, bunu bir kazanç fırsat olarak da avantaja çevirebilirsiniz.

El yazması bir Kuran-ı Kerim Alanlar önemli bir hattat tarafından yapılmış ise, tezhibi ve cildi mükemmelse ciddi fiyatlara satılabiliyor. Tablo, mobilya gibi taşınamayan eşyalar için de evlere gidiyorlar. Manevi değeri olan ve çok değerli zannedilen bazı şeyler para etmeyebiliyor.

Özellikle eski el yazmalarının maddi değeri olabilmesi için belirli kriterler aranıyor. Öncelikle el yazmasının baskı olmaması gerek. Ayrıca yazmanın hangi hattatın elinden çıktığı da önemli. Kuran-ı Kerim’de de süslemenin göz alıcı olması çok önem taşıyor, fiyat artırıyor.

El yazması ve nadir eserlerden sanatsal, tarihsel ve içerik değeri olan her türlü kitap ve kütüphane satın alınmaktadır. Tarihimize, kültürümüze aynı zamanda dünya kültür ve medeniyetine ışık tutacak pek çok Arapça, Farsça, Osmanlıca eser bulunmaktadır.

El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar olarak, eski evrak, dokuman, belge ve el yazama esere değer vermekteyiz. El yazması kitap, dergi, mektup, ferman, berat, levha, hat, hilye gibi eserlerin alım satımı yapılmaktadır.

Antika Kuran eski tarihlerden gelerek, günümüze kadar ulaşan Kuran-ı Kerimler için söylenmektedir.  Antika Kuran, Uzmanlarımızın yapmış olduğu ekspertiz sonrasında anlaşılmaktadır.

Antika sayılan ve evlerden en çok tombak, gümüş, Kuran-ı Kerim, porselen ve tablo gibi antika eşyalar bulunmaktadır. Eski eşyasını satıp geçinenler arasında geçmişin köklü aileleri, köşklerde yaşayanları var.

Eski El Yazma Kuran-ı Kerim Alanlar

Müzayedelerde sattığımız eserlerin çoğunluğu İstanbul’daki evlerden geliyor. İstanbul’da en çok antikayı Kadıköy yakasında Moda ile Bostancı arasında yaşayanlar satıyor.

Elimizin altındaki antika eserlerin sadece İstanbul’daki evlerden çıktığını da düşünmeyin. Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Mersin, Adana, Antakya, Amasya gibi iller antikanın bol olduğu illerimizden sadece birkaçı.

El Yazması Kuran-ı Kerim Satmak

El Yazma Kuran-ı Kerim Satmak

Bazen yazmalarda hattatın da imzası olabiliyor, bu da el yazmasını daha değerli kılıyor. Son olarak cildin güzel olması ve iyi korumuş olması şart. Üstünde eski yazı bulunan, kime ait olduğu bilinmeyen tablolar için de ekspertiz yapmaktayız.

Pek çoğumuzun evinde aile yadigarı eski eşyalar var. Kimimiz onlara çöp gözüyle bakıyor, yer kaplamasın diye eşe dosta veya eskiciye veriyoruz. Ama biliyor musunuz belki de farkında olmadan bir serveti gözden çıkarıyoruz.

El yazması kuran-ı kerim alanlar firmamızda, el yazmasının, hilyenin değeri aslında sandığınızdan çok fazla olabilir. Antika ürünlerin satışı ve ikinci el eşya satışı ile ilgilenen şahıs ve kurumların ürünlerini yalnızca fiziksel ortamda satıyor.

El yazması kuran-ı kerim alanlar veya internette ikinci el ürün satışı yapabileceğiniz bir sanal mağaza açmak gerekli bazen. Antika bir vazoyu satmak istiyorsanız, ürünün fotoğraf kalitesinin oldukça yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir.

El yazması kuran-ı kerim alanlar firması, görseli incelerken ürünü her açıdan görebilmeli ve detaylarını açıkça okuyabilmelidir. Antika eşya satmak için görsel çok önemli bir yere sahiptir. İkinci el eşya satmak, sıfır ürünlerin satışına göre daha zorlayıcı olmaktadır.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Süleyman Yıldız
  Süleyman Yıldız
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?