Antika Madalya Alanlar

  Anasayfa » Antika Madalya Alanlar

  Antika Madalya Alanlar

  Antika Madalya Alanlar sayfamızı ziyaret etmektesiniz. Öncelikle siz değerli müşterilerimiz için, antika madalya nedir ? açıklamasını yapalım istedik. Bir madalya veya madalyon genellikle her iki tarafta, bir tasarım taşıyan, normal olarak metalden, bir küçük, taşınabilir sanatsal bir amacı, ince bir disktir. Genellikle bir tür anma amacı vardır ve çoğu ödül olarak verilir. Bir şekilde giyilmek, giysiden veya mücevherden asılmak için tasarlanmış olabilirler . Kalıplarla madeni para gibi vurulabilir veya bir kalıba dökülebilirler.

  İstanbul Antika Madalya Alanlar

  İstanbul Antika Madalya Alanlar

  Antika madalya kimlere verilir ? veya kimler tarafından verilir ? Spor, askeri, bilimsel, kültürel, akademik veya diğer çeşitli başarıların tanınması için bir kişi veya kuruluşa madalya verilebilir. Askeri ödüller ve nişanlar, belirli devlet nişanı türleri için daha kesin terimlerdir. Madalyalar, belirli kişileri veya olayları anmak için satılmak üzere veya kendi başlarına sanatsal ifade eserleri olarak da oluşturulabilir. Geçmişte, bir kişi için tipik olarak portreleriyle birlikte verilen madalyalar, genellikle, alıcının davranışı için bir ödül olma duygusu olmaksızın, diplomatik veya kişisel bir hediye biçimi olarak kullanılırdı.

  Antika Madalya Alan Yerler

  Antika Madalya Alan Yerler

  Antika madalya alanlar firmamız, Cumhuriyet döneminden kalan veya Gazi madalyalarını satın almaktadır. Madalyalar uzun zamandır popüler koleksiyon öğeleri olmuştur. Terimin doğru kullanımında, madalyonlar daha büyüktür, belki dört inçten başlar ve bu nedenle, genellikle çok rahat giyilemeyecek kadar büyüktür, ancak günlük kullanımda “madalyon” genellikle bir madalyayı belirtmek için kullanılır. Genellikle yazı içeren görüntüler, genellikle madeni paralardan daha yüksek olsa da , tipik olarak alçak kabartmadır.

  İstanbul Antika Madalya Alanlar  

  İstanbul Antika Madalya Alanlar adı altında, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde basılan madalyaları değerinde nakit olarak almaktayız. Sınırlı sayıdaki madalyalar, tek bir darbede toplu dolaşım için üretilen madeni paralardan daha fazla metalin yer değiştirmesine izin veren tekrarlanan darbelerde vurulabilir. Dairesel madalyalar en yaygın olanıdır. Dikdörtgen madalyalar genellikle plaketler olarak bilinir. Dekorasyon türleri genellikle diğer şekilleri, özellikle de haçları ve yıldızları kullanır. Bunlar özellikle genellikle bir asma halkası ve göğüste giyilen giysilere takmak için üstte klipsli geniş renkli bir şerit ile birlikte gelir. Antika madalya alımı için, lütfen bizimle iletişime geçin.

  Antika İstiklal Madalyası Alanlar

  Antika İstiklal Madalyası Alanlar

  Antika madalya alanlar olarak, Cumhuriyet dönemi ve Osmanlı dönemi bazı antika eşyaların alım satımını yapmaktayız. Genellikle unutulmaması gerekli görülen bir başarının hâtırası olmak üzere altın, gümüş, bakır ve nikelden hazırlanmış olup bir defaya mahsus olarak verilen bir mükâfat ve şeref armağanıdır. Cesaret madalyası, onur madalyası, zafer madalyası ve kurtuluş madalyası olarak verilmiş çeşitli madalyalar bulunmaktadır. Bunların dışında gazi madalyası gibi, farklı şekillerde verilmiş antika madalyalar da bulunur.

  Antika Cumhuriyet Dönemi Madalya Alanlar

  Antika Cumhuriyet Dönemi Madalya Alanlar

  Söz konusu madalyaların şekillerinin nasıl olacağı, kimlere ne şekilde takılacağı hususunda nizamnâmeler hazırlanmıştır. Madalya geleneği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra da sürmüştür. Cumhuriyet döneminin ilk madalyası İstiklâl madalyasıdır. Antika madalya alanlar ve antika madalya alan yerler, özenle ve ciddi bir iş birliği içinde çalışmalar yürütmektedir. Günümüzde daha çok spor müsabakalarında ismini duyduğumuz madalyanın tarihi, ilk çağ uygarlıklarına kadar uzanmaktadır. Tarihi öneminin dışında madalyalar, ödüllendirme araçları oldukları için döneminin sanatsal ve estetik özelliklerini de yansıtan eserlerdir.

  Antika İstiklal Madalyası Alanlar

  Antika madalya alanlar ve antika madalya alan yerler olarak hazırladığımız, makalemizi okumaya devam edelim. Tarih öncesi dönemlerden itibaren kullanılan madalya Osmanlı döneminin ilk resmi madalyası I. Mahmut döneminde ihdas edilmiştir. Bu dönemden itibaren Osmanlı döneminde yoğun bir madalya ihdas dönemi başlamıştır. Sultan Abdülaziz’in saltanatı zamanında ortaya çıkan madalyalar, altın madalya, gümüş madalya, bronz madalya ve som altından yapılan madalyalar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, aşağıda sıralanmıştır.

  Antika Osmanlı Madalyası Alanlar

  Antika Osmanlı Madalyası Alanlar

  Karadağ madalyası gümüşten, Sergi-i umûmî-i Osmânî madalyası altın, gümüş ve bakırdan, Şeşhaneli tüfek altın ve gümüşten yapılmıştır. Ayrıca Endaht nişanı madalyası gümüşten, Kolera madalyası gümüşten, Atik Girit madalyası yine gümüşten olmak üzere hazırlanmıştır. Hakiki bir kahramanlık madalyası olan İstiklal Madalyası’nın çok sayıda dermatolog meslektaşımıza verilmiş olduğunu tespit etmiş bulunuyoruz. Yasaya göre sağ göğüs üzerine her gün takılması gereken İstiklal Madalyası oval şekilde, 35’e 40 mm boyutlarında ve yaklaşık 15 gram ağırlığında olup pirinçten yapılmıştır. Antika madalya alanlar tarafında en çok tercih edilen madalyaların başında gelir.

  Antika Madalya Satın Alanlar

  Antika Madalya Satın Alanlar

  Antika madalya alanlar çatısı altında, yapılan her çeşit antika alımları gerçek değerinde alınmaktadır. Bizler çalışma prensibi olarak her zaman müşterilerimizin en iyi hizmeti almasını hedefleriz. Bunun içinde sizlerin sorunsuz bir satış yapmanız için eşyaların değerlendirmesinde çok titiz davranırız. Satmak istediğinizin ne kadar değerli olduğunu farklı faktörlere göz önünde bulundurarak belirleriz. Çok kıymetli bir eser varsa elinizde nadirliğine göre yüksek tutarlara satma imkanınız vardır. Diğer yandan birçok ürünü de tam değerinde satma imkanını kullanabilirsiniz. Bu sayede satışlardan zarar etmenizi önler ve doğru ticareti yapmanızı sağlarız.

  Antika Madalya Alan Yerler

  İstanbul’da hizmet veren bizler satmak istediklerinize karşı öncelikle gerekli incelemeleri yaparak ne kadar maddi değere sahip olduğunu belirtiriz. Sizlerde verdiğimiz fiyat teklifini kabul etmeniz üzere satış hemen gerçekleştirilir. Müşterilerimizin nakliye süreçleri ile ilgilenmemesi için kendi araçlarımız ile eşyanın bulunduğu yerden alımı yapmaktayız. Aynı zamanda verdiğimiz fiyat teklifleri anında ve nakit olarak yapıldığı için ödeme almak için hiç beklemenize gerek kalmamaktadır. Antika madalya alanlar, sizi önemsemektedir.

  Antika Madalya Alım Satım

  Antika Madalya Alım Satım

  Firmamız için orijinal antika ürün ve geniş antika ürün çeşitliliği olmazsa olmaz en önemli iki unsudur. Ev sahip olduğumuz güveni bu iki unsurdan hiçbir şekilde taviz vermememize bağlamaktayız. Çünkü insanların kişilikleri karakterleri ve hayat tarzları oldukça farklı olduğundan dolayı antika zevkleri de farklı olmaktadır. Bu anlamda firmamızda her zevke ve karaktere uygun dekoratif değeri olan orijinal antika ürünler yer almaktadır. Antika madalya alanlar gibi hazırladığımız yazılarımız, bu gerçekleri ortaya koymaktadır.

  Antika Madalya Alan Satan Yerler

  Antika Madalya Alan Satan Yerler

  Ürün çeşitliliğimiz sürekli kendini yenilemekte ve farklı ürünler katılmaktadır. Bu aşamada hem antika alımlarda hem de satışlarda antikanın değeri oranında ve uzmanlarca belirlenmiş fiyat politikaları ile antika madalya alan yerler arasında en profesyonel hizmetlerden birini sunmaktayız. Eski ve değerli eşyalar her geçen gün daha da değerlenmektedir. Önemli olan ise bu ürünlerin gerçek kıymetini bilen kişilerle alım satım işlemlerini yapmaktır.

  Antika Madalya Alımı

  Antika Madalya Alımı

  Firmamız antika eşya alıcıları içerisinde antikalara değerinde ve en uygun fiyatları sunmaktadır. Çünkü firmamız için güven ve adalet duygusu her şeyden daha önemlidir. Hele ki konu antika eşyalar olduğunda herhangi bir haksızlık yapılmaması adına son derece profesyonel ve donanımlı kişilerle çalışmaktayız. Bu anlamda firmamız bünyesinde sahte ve sizi yanıltıcı bilgi sunularak hiçbir ürün antika çeşidinin satışı hiçbir şartla yapılmamaktadır.

  Whatsapp
  Süleyman Yıldız
  Süleyman Yıldız
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?