Antika İpek Halı Alanlar

  Anasayfa » Antika İpek Halı Alanlar

  Antika İpek Halı Alanlar

  Antika İpek Halı Alanlar sayesinde, el dokuma ipek halı, Hereke halısı, Bünyen halısı, Sivas cezaevi halısı gibi halılarınız, değerini buluyor. Elinizde bulunan ipek halıları değerlendirmek veya paraya çevirmek ihtiyacı oluşabilir. Mutlaka firmamız ekspertiz servisine uğramayı unutmayın. İpek Halılar ve alan kilimleri, türünün en lüks ürünleridir. İpekli dokuma üretimi Çin’de başladı, ancak ipek kilimler on yedinci yüzyıla kadar orada tasdik edilmedi. Osmanlı Dönemi’nde (üçüncü yüzyıldan yedinci yüzyıla kadar) İran’da ipekli dokuma üretimi iyi kurulmuştu. Sonuç olarak, bu dönemin Perslerinin veya Erken İslam dönemlerinin İranlılarının ipeği kilim üretimine uyarlamaları mümkün olabilirdi. Ancak şu ana kadar ipek halı üretimini Çin’in mi yoksa İslam Doğu’nun mu başlattığı belli değil.

  İstanbul Antika İpek Halı Alanlar

  İstanbul Antika İpek Halı Alanlar

  Antika ipek halı alanlar olarak, el dokuma ipek halıların tarihini araştırdık. Her halükarda, tüm antik el yapımı ipek halıların en eskileri, aslında Osmanlı Dönemi’nin el yapımı İran ipek halılarıdır . Sonunda, tamamen veya kısmen ipek yapılı kilimler, neredeyse tüm Doğu kilim  üreten bölgelerde yapılmıştır. İran, Türkiye , Türkistan, Tibet ve Çin de yapılmaya başlandı . En güzel örneklerde sadece hav değil, temel bile (atkı ve çözgü saçakları) ipekten yapılmıştır. İpek kilimler, yalnızca ince dokusu ve havın yansıtıcı, ışıklı özellikleri nedeniyle değil, aynı zamanda renklerinin kalitesi nedeniyle de lükstür. İpek, boyaların en ince yünle bile asla boy ölçüşemeyecek bir zenginlik ve yoğunluğa ulaşmasını sağlar.

  Antika İpek Halı Alan Yerler

  Antika İpek Halı Alan Yerler

  Halılar bir zemini sıcak tutabilir, geleneksel bir atmosfer sağlayabilir veya sadece dekorasyon görevi görebilir. Bir ipek halı, hatta antika bir halı, ipeklerin benzersiz dokusu sayesinde canlı tonlara sahip olma eğiliminde olacaktır. İpek antika kilim ve halıları tercih etme nedeniniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek çok sayıda seçeneğiniz var. Antika ipek halı alanlar mağazasını ziyaret ederek, istediğiniz ölçü ve ebatlarda ipek halılara sahip olabilirsiniz. “Oryantal” halı terimini duymuş olabilirsiniz, ancak bu, Asya kıtasında bulunan birçok kilim ve halı stilinin yalnızca genel bir tanımıdır. İran, Türk, Çin ve Tebriz kilimlerini bulabilirsiniz, ancak bunlar ipek kilim yaratan birçok etnik grubun sadece bir örneğidir. 

  İstanbul Antika İpek Halı Alanlar

  İstanbul antika ipek halı alanlar dükkanında, her çeşit el dokuma, ipek, hereke ve bünyen gibi halılar bulunur. Bu halılar ister dua, ister dekorasyon veya hediye amaçlı olsun, her biri süslü stillere ve derin renklere yönelen ayrıntılı geometrik desenlere sahiptir. Birçok İran halısı, Avrupa ve Orta Doğu halıları gibi, doğada el dokuması ve zanaatkardır. Ayrıca Osmanlı döneminden kalma ipek kilimleri de bulabilirsiniz. Bu halı desenleri, çiçek tasarımları veya goblen tarzı portreler ve manzaralara sahip olma eğilimindedir.

  Antika El Dokuma İpek Halı Alanlar

  Antika El Dokuma İpek Halı Alanlar

  İran antika kilimleri tipik olarak geometrik ve arabesk tasarımlara sahiptir. Rozet desenleri, genellikle bu tür parçalarda bulunan simetriyi bünyesinde barındırır. Girih veya düğüm desenleri gibi diğer desenler de antika kilimlerde mevcuttur. Penrose döşeme stilleri, antika ipek kilimlerde daha az sıklıkta bulunur, çünkü biraz daha güncellenirler. Tozla kaplandığında, antika kilimler silkelenebilir veya bir süpürgeyle hafifçe süpürülebilir. Isı ipek kilimlere zarar verebileceği ve halıların rengini ve dokusunu bozabileceği için yüzeyi vakumlamaktan kaçınılmalıdır. Antika kilimleri temizlemek için nadiren su kullanılmalıdır.

  Antika El Dokuma İran İpek Halısı Alanlar

  Antika El Dokuma İran İpek Halısı Alanlar

  Antika ipek halı alanlar makalemizde, ipekten ve yapılış şeklinden bahsetmek istedik. İpek, fibroinden oluşan doğal bir elyaftır. Bu tekstil güçlüdür ancak suya karşı hassastır. Islandığında gücünü kaybeder ve büzülebilir. Ayrıca su, boyaların renginin solmasına ve halıların canlılığının kaybolmasına neden olabilir. İpek halınızı profesyonel bir temizleyiciye götürmek tercih edilir, ancak daha küçük lekeler için sıvının kurumadan kaldırılması önerilir. Ardından, kumaşı mümkün olduğunca nemden uzak tutarak bölgeyi soda veya su ve sirke karışımıyla dikkatlice kurulayın.

  Antika El Dokuma İpek Halı Alanlar

  Antika el dokuma ipek halı alanlar olarak, ipek halıların fiyatlarını yakından takip ederiz. Her halının fiyatı, yaş ve nadirlik gibi birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bununla birlikte, genellikle, sıkı bir dokuma ince bir doku oluşturur. Doku ne kadar ince olursa, his o kadar yumuşak olur. El dokuması antika halılar, kalite ve fiyat üzerinde güçlü bir etkiye sahip olduğundan, en pahalı halılardan bazılarıdır. Antika ipek halı alanlar firması, ipek halının fiyatından çok el dokuma kalitesi ile ilgilenir.

  Antika El Dokuma İpek Halı Alımı

  Antika El Dokuma İpek Halı Alımı

  Genel olarak el dokuması ipek kilim yapımının sekiz süreci vardır. Tasarım, ipek ipliğin boyanması, dokuma tezgahının hazırlanması, düğümlenmesi, kesilmesi, saçılması, yıkanması ve kurutulması. Ve her süreçte çok iş var. El yapımı kilim endüstrisinde çok profesyonel ve deneyimliyiz, büyük siparişler veya küçük siparişler için, hatta sadece 1 parça için bile özelleştirilmiş hizmet sağlayabiliriz. Bu nedenle, kendi benzersiz kilimlerinizi kişiselleştirmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

  El Dokuma İpek Halı Alanlar

  El Dokuma İpek Halı Alanlar

  İran ve Doğu ipek halıları, tüm el dokuması halıların en karmaşık ve çoğu zaman en değerlisidir. Bu kilimlerde kullanılan ince ancak güçlü ipek lifler, daha ayrıntılı ve gerçek hayata daha fazla benzeyen daha net bir desen vererek inç kare başına daha fazla düğümün bağlanmasına izin verir. Antika ipek halı alanlar tarafından da en çok tercih edilen ipek halı türü, saf ipekten elde dokunmuş İran ipek halısıdır. En değerli ipek kilimler, çözgü ve atkılarından havlarına kadar %100 ipektir. İpek temelleri nedeniyle genişlik boyunca daha fazla çözgü ipi (kilimin uçlarında püskül veya püskül olarak görülebilir) olabilir 

  Antika İpek Halı Alan Yerler

  Antika ipek halı alan yerler ile birlikte hareket ederek, satmak istediğiniz ipek halınızın maddi karşılığını tam olarak alabilirsiniz. Daha pahalı malzemelerle daha ince düğüm sayıları birleştiğinde daha yetenekli zanaatkarlar gelir. Antika ipek halı alanlar bünyesinde alınan halıların bir çoğu, İran ve Doğu halısı yündür, genellikle ‘kork’ yünü veya merinosudur ve ipek detaylara sahiptir. Bunlara Nain ve Tebriz’de dokunan birçok kilim dahildir, genellikle bu ince kilimlerdeki beyaz alanlar, onlara daha fazla lüks ve derinlik vermek için ipek detaylar kullanır.

  Antika İpek Halı Alım Satım

  Antika İpek Halı Alım Satım

  Halı basitçe onun parlak bir görünüm ve ipeksi bir dokunuş ile ipek kazık veya ipek vurgular varsa Çoğu zaman tanıyabilir. Halının temelinin ipekten olup olmadığını belirlemek daha zordur çünkü temelin ipleri ince ve bükümlüdür ve pamuktan ayırt etmek her zaman kolay değildir. Bu durumda, ateşle bir teste başvurabilirsiniz: saçaktan küçük bir iplik çekin ve ona bir kibrit yakın; pamuk mum fitili gibi ağır ağır yanar, ipek ise yanık kokan saçlar gibi buruşup yanardı. İplik gerçekten eriyor ve yanmış plastik kokusu veriyorsa, ipek muhtemelen sentetiktir.

  Antika İpek İran Halısı Alanlar

  Antika İpek İran Halısı Alanlar

  Çoğu dokuma merkezleri geçmişte iki yün ve ipek halılar üretmişlerdir. Böylece antika ipek Tebriz, ipek Kaşan, ipek Heriz, Nain, Çin, Türk vb. bulabilirsiniz. Bu şaşırtıcı değil, çünkü tek ihtiyacınız olan her iki tür kilim üretmek için ipliği değiştirmek. Öte yandan, köy ve kabile dokumacıları yerel olarak üretilen yüne güvendiğinden ve ipek genellikle onlar için erişilebilir olmadığından, köy ipek halıları daha nadir ve kabile halıları daha nadirdir.

  Antika El Dokuma Halı Alanlar Antikacı

  Antika El Dokuma Halı Alanlar Antikacı

  İpek, yün veya pamuktan daha pahalı olduğu için, bir İran halısında ne kadar çok ipek kullanılırsa, İran halısı o kadar pahalı olur. Genel bir kural olarak, %100 ipek İran halısı veya Doğu ipek halısının değeri, yün halının iki katıdır. Aksi takdirde ipek kilim, yün kilim gibi durum ve nadirlik gibi aynı faktörlere bağlıdır. 

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Süleyman Yıldız
  Süleyman Yıldız
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?