Kadıköy Antika Ferman Alanlar

19.04.2020
202
Kadıköy Antika Ferman Alanlar

Kadıköy antika ferman alanlar hizmet ağı içinde, her nevi antika eşya, el yazması Kuran’ı Kerim, Antika Hilye, Osmanlı Ferman, Antika Berat, Antika İpek Halı, Antika Gümüş gibi eşyalarınızın tümü ile ilgileniyoruz. Antika Ferman, Osmanlı hükümdarın tuğrasını taşıyan yazılı emir. Farsça buyurmak, emretmek anlamına gelen ferman kelimesinden türemiştir.

Osmanlılarda iki çeşit fermana rastlanmaktadır. Fermanlardan birisi, doğrudan doğruya divandan, maliyeden yazılarak üzerine hükümdarın tuğrası çekilerek, gönderilen emr-i şerif idi. Diğeri ise tuğralı bir fermanın üzerine ve baş tarafına padişahın kendi el yazısıyla fermanda yazılanı teyid eden iradedir.

Hatt-ı Hümayunla Muvaşşah, yani padişahın el yazısıyla tezyin edilmiş olan ikinci çeşit ferman, işin ehemmiyetini göstermek, hakkında teveccüh gösterilen zata, yahut da tehdid edici olarak bir vali veya serasker vesaireye gönderilirdi. Ferman şekil olarak, divani hat denilen girift keşideli yazıyla yazılırdı.

Kadıköy Antika Ferman Alan Yerler

Kadıköy antika ferman alan yerler arayışı içinde olan kişilerin, firmamızı ziyaret ederek yada telefon üzerinden destek almalarını sağlıyoruz. Osmanlı zamanında yazılmış ve günümüze kadar iyi muhafaza edilmiş fermanların, ciddi manada maddi karşılığı bulunuyor. Bu fermanın amacı, millet sistemini kaldırarak bütün din topluluklarının eşit vatandaşlık hakları sağlayarak Müslüman ve gayrimüslim Osmanlı tebaası arasında tam bir eşitlik sağlamaktır. 

Osmanlı döneminde farklı nedenler için yazılmış, farklı konular içeren çeşitli fermanlar bulunmaktadır. Islahat Fermanı veya Islahat Hatt-ı Hümayunu fermanları yazılmıştır.

Fermanda verilen bütün sözlerin tamamen yerine getirilememesine rağmen bu çabalar, İslami yönetimden uzaklaşmaya, çağdaşlaşmaya ve cumhuriyet fikrine önayak olmuştur. Bu sebepten dolayı Tanzimat Fermanı yazılmaya başlanmıştır.

Kadıköy Antika Ferman Alım Satım Mağazaları

Eski dönemlere veya Osmanlı zamanına ait olduğunu düşündüğünüz, Antika Ferman, eski evrak, el yazması kitap gibi eserleriniz ekspertiz yapılır. Satmaya karar verdiğiniz ancak değerini bilmediğiniz her türlü antika eşyalar için, danışmanlık hizmeti desteği verebiliriz. Elinizde bulunan antika eserlerin, manevi değeri olduğu olduğu gibi, maddi değeri de çok yüksek olabilir.

  • Asoka Fermanları
  • Halepa Fermanı
  • Islahat Fermanı
  • Nantes Buyruğu
  • Tanzimat Fermanı

Kadıköy antika ferman alanlar şirketimiz ile irtibat kurarak, yukarıda belirtmiş olduğumuz fermanlar ile ilgili ekspertiz isteyebilirsiniz. Osmanlılarda iki çeşit fermana rastlanmaktadır. Fermanlardan birisi, doğrudan doğruya divandan, maliyeden yazılarak üzerine hükümdarın tuğrası çekilerek, gönderilen emr-i şerif idi. Diğeri ise tuğralı bir fermanın üzerine ve baş tarafına padişahın kendi el yazısıyla fermanda yazılanı teyid eden iradedir. 

Hatt-ı Hümayunla Muvaşşah, yani padişahın el yazısıyla tezyin edilmiş olan ikinci çeşit ferman, işin ehemmiyetini göstermek, hakkında teveccüh gösterilen zata, yahut da tehdid edici olarak bir vali veya serasker vesaireye gönderilirdi. Ferman şekil olarak, divani hat denilen girift keşideli yazıyla yazılırdı.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?