Beşiktaş antika kuran alan yerler

Beşiktaş antika kuran alanlar - Beşiktaş antika kuran alan yerler

Beşiktaş antika kuran alan yerler

Beşiktaş antika kuran alanlar Osmanlı’nın son dönem ünlü hattatlarının özenerek, sülüs nesih hat türüyle yazdığı, altın yaldızlı ve tezhipli kuran-ı kerimleri gerekirse daha detaylı inceleme yaptırmak suretiyle gerçek değerinde satın almaya gayret gösterir. Beşiktaş antika kuran alan yerler baskı olmaması kaydı ile çok düzgün bir hat sanatıyla yazılan Antika kuran-ı kerimleri alabilir.

Beşiktaş antika kuran alanlar

Beşiktaş antika kuran-ı kerim alanlar en fazla, Osmanlı dönemine ait veya daha eski çağlardan kalma da olabilir, Antika kuran-ı kerimlerin kapakları deri ciltli, yaldızlı bir deri kutuya yerleştirilmiş, başlık sayfası zengin bir şekilde gösterilmiş, tek tek sayfaların metni el yaldızıyla çerçevelenmiş ve aynı zamanda yaldızlı metinlerde paragraflar var, bazı sayfalar kenarlarda süslenmiş el yazması kuran-ı kerimleri değerli kılar.

Beşiktaş antika kuran alım satım

Beşiktaş antika kuran alan yerler, el yazması olan bütün kitapları alacak yada alıyor diye bir şey yok. Kuran-ı kerimlerin hepsi de Antika Kuran diye geçmez. Beşiktaş antika Kuran- kerim alıcıları olarak, her eski eşya da para edecek diye bir durum olmadığı gibi. Özellikle eski el yazmalarının maddi değeri olabilmesi için belirli kriterlere sahip olması gerekiyor. El yazması olması, baskı olmaması birinci şart.

Antika kuranı kerimler üzerinde işlenen hat sanatı ve işlemeyi yapan hattat çok önemlidir. Hat sanatında kullanılan birim ölçü noktadır. Her yazı çeşidinin kendine özgü bir noktası vardır. Harflerin yazılmasında, satırların aralarının ayarlanmasında, yazıların açılarının tespitinde nokta esas ölçü kabul edilir. Bazı insanlar yalnızca güzel buldukları, bazıları ise sonradan değerleneceğini bildikleri için koleksiyonlar oluştururlar.

Aradan uzun zamanın geçmesiyle bu koleksiyonun parçaları birer antika özelliği kazanır. Antikalar ender bulundukları için değerlidir. Antika eşya ve el yazması eserlerinizi ücretsiz ekspertiz hizmeti ile değerlendiren firmamız her nevi antika ürününüzü piyasa değerinin üzerinde fiyatlarla satın alıyor.