Antika mobilya alan yerler firması ile iletişime geçerek, elinizde bulunan klasik, el oyması ve işlemeli mobilyalarınızı satabilirsiniz. Antika mobilya üzerine hizmet şirketimiz, yaldız boyalı ve el işlemeli mobilyaların ticaretini yapmaktadır. El oyması klasik koltuklar geçmiş zamanlardan günümüze ulaşmış birer mirastır.

Bu mirası korumak ve gelecek nesillere taşımak için, var gücümüzle çalışmaya devam ediyor olacağız. Yalnızca eskiden üretilmiş koltuklar değil el oyma tekniği de bizler için mirastır. Antika mobilya niteliği taşıyan oymalı vitrin, yemek odası ve koltuk takımları, değerinde alınır.

El emeği ile yapılan ve günümüze kadar muhafaza edilmiş mobilyalar, Antika mobilya değeri taşımaktadır. Teknolojinin gelişmediği fabrikalarda birçok ürünün üretilmediği, tüketim çılgınlığının olmadığı dönemlerde ihtiyaç duyulan her şey el emeği sonucu üretilmekteydi. Yalnızca yiyecekler değil, halılar, mobilyalar, giysiler, ipler insanların emekleri ve becerileri ile üretilmekteydi.

Bu dönemlerde koltuklarda ustaların ellerinden evlere ulaşmaktaydı. Dayanıklı ahşap malzemelerden yapılan eski mobilyaların bir çoğu, Antika mobilya alan yerler mağazasında yerini alıyor.

Antika mobilya satış yerleri

Antika mobilya satış yerleri aracılığı ile, elinizde bulunan mobilyaları satmak kolay hale geldi. Antika mobilyalar arasında maddi değeri yüksek sınıflar arasında, el oyması yemek odası ve işlemeleri ofis mobilyaları gelmektedir. Altın yaldızlı ve ünlü bir ustanın yapıtı olan mobilyalar, antika mobilya sıfatı kazanmaktadır ve maddi karşılığı da yüksektir. Belirtmek istediğimiz bir diğer konu ise, klasik yada oymalı mobilyaların hepsi antika değildir.

Günümüz konutlarında mekanlar, içinde geçecek eylemlere göre bölünmüştür. Bir yemek odasında sadece yemek yeme eylemi gerçekleştirilmekte, dolayısıyla mekanlar o eylemlere olanak sağlayacak şekilde döşenmektedir. Antika mobilyalar daha fazla kullanım alanı gerektirdiği için, genelde salon içinde kullanılır. Antika mobilya satmak istiyorum gibi bir düşünce içinde kişiler, iyi bir antika mobilya firması bulmalıdır.

Antika mobilyalar, toplum içinde en çok tercih edilen mobilyalar arasındadır.  Donatı, renk ve dokusunun seçimi ile birlikte, bunların mekan içindeki yoğunluk ve organizasyonu, o mekanın yaşanabilirliğini, olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Zevk sahibi kimseler olan antikacılar kimi zaman belli türde,belli bir dönemdeki ya da belli bir tarzdaki eserlerde uzmanlaşır.

Antikacılar genellikle taşradan eski ve hakiki eserleri arar ve bunları, bazen bir şatonun tavan arasında, bazen bir köylünün evinde bulur. Sonra bulduklarının,büyük bir titizlikle hangi tarihten,hangi devirden kaldıklarını tespite çalışır. Dükkanına dönünce de bunları değerlendirmeyi bilir. Antikacı, bulduğu eşyayı ya temizlemeyip oldukları gibi muhafaza eder ya da bunları onarır. Son zamanlarda halkın eski ya da yabancı stillere olan merakı yüzünden antika eşya alım satımı yaygınlaşmıştır.

error: Content is protected !!