Antika Hilye-i Şerif Alanlar ile iletişim kurmak için, telefon numarasını veya canlı desteği kullanabilirsiniz. Bilmeyenler açıklamak gerekir belki, Hilye-i Şerif nedir ? Hilye, hilye-i şerîf, hilye-i saâdet ya da hilye-i nebî, İslam Sanatının örnekleri arasında yer alır. Müslümanlık inancına göre, hiye-i şerif çok önemli ve değerlidir.

Osmanlı kültüründe Hz. Muhammed’in vasıflarını tasvir eden, bu vasıflardan bahseden kitap ve levhaları ifade etmek için Hilye-i Şerif kullanılmıştır. Dünyanın en büyük Hilye-i Şerifi, altı metreden uzun ve Bursa da yazıldı. 

Hilye-i Şerif alanlar olarak yaptığımız çalışmalar, tarihi eskiye dayanan ve iyi korunmuş hilye-i şerif satın almaya yöneliktir. Oldukça yetenekli ustaların ellerinden çıkan bu çalışmalar dün, bugün ve yarın yine bazı alanlarda kendilerine yer bulacaklardır. Bu sanatın ustaları bir yazıyı icra ederlerken içinden gelen güzellikleri, duyguları ve düşünceleri kalem ile kağıt üzerinde göstermeye çalışırlar.

Antika Hilye-i Şerif Alan Yerler

Antika Hilye-i Şerif alan yerler adı altında hizmet veren, onlarca firma bulunmaktadır. Bu firmalar arasında kurumsal olarak hizmet veren, sayılı işletmeler bulunduğu da bilinmektedir. Belirli kriterler ve özellikler alınacak antika eşya için özel anlam taşımaktadır. Özel sanatkarlık veya işçilik gibi vasıfların görülebildiği, nadir ve paha biçilmez olması durumu da göz ardı edilmez.

Hilye-i Şeriflerin üzerinde işlenen hat sanatı, eseri yazan ustanın işlediği ince işçilik ile göz önüne serilmektedir. Ayrıca Hilye-i Şerifin içinde anlatılan konu kadar, üzerine icra edilen sanatta bir o kadar önemlidir.

Hilye-i Şerif Alanlar, Hilye-i Şerif Alan Yerler, Hilya-i Şerif Alım Satım

Hilye kelimesi “Süs, ziynet, cevher, güzel sıfatlar, güzel yüz” anlamınadır. Önderimiz (sav)’in böyle sanatkarane anlatımı 17. asırda, Osmanlı’da, ortaya çıkmıştır. Bazı hilyeler de baş makamın sağ ve sol taraflarına Lafza-i Celâl ve İsm-i Nebî yazılarak, servi formatında koltuk kısmına kadar devam eden bölgeye Esma-i Hüsna ve Esma-i Rasül yazılmıştır.

Antika Hilye-i Şerif Alım Satım

Antika Hilye-i Şerif alım satım kelimesi, size abes gelebilir. Hilye-i Şerif alıp satan insanlarda mı var diye düşünmeyin. Toplum olarak geçmişimiz, çok önemlidir. Geçmişte neler yaşanmış, neler olmuş, hepimiz merak ederiz. Osmanlı zamanında yazılan Hilye-i Şerifler de, bizim değerli ve önemli bir yere sahiptir. Mesela, Kimin yazdığını ve üzerindeki sanatı görmek isteriz.

Geçmişten günümüze kadar, özenle koruduğunuz ve satmak istediğiniz Hilye- i Şerifler olabilir. Hilye-i Şerif alanlar olarak firmamız, özelliğini kaybetmeyen ve deforme olmayan eski eserleri değerinde satın almaktadır.

Hilye-i Şerif, el yazması kitaplar, Hat yazıları, eski kuran-ı kerim ve eserlerin değerini bulması için bizimle iletişime geçin. Antika sektörü içinde uzun yıllar vermiş olduğumuz hizmetlere ve tecrübeye dayanarak, antika eserlerinizi satın alıyoruz. Ücretsiz ekspertiz servisimiz mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!