ANTİKA EŞYA ALANLAR

Antika Eşya Alanlar içerik sayfasını ziyaret etmektesiniz. Geçmiş dönemlerden kalmış ve çok iyi derecede korunmuş, her çeşit antika eşyanın alım satımını yapmaktayız. Antika eşya, Osmanlı döneminde kullanılmış veya daha eski eşya anlamı taşımaktadır. Her türlü eski eşya, antika eşya değildir. Herhangi bir obje veya eşyanın antika sayılması için, Yüz yılın üzerinde olması ve az bulunur olması gerekir. Geçmiş dönemlerden kalmış ve sayılı miktarda üretilmiş eşyalar, antika eşya sıfatı taşımaktadır. Mesela, Osmanlı zamanından kalan ve bir benzeri bulunmayan antika eşya, maddi karşılığı en yüksek olan antika eşyadır.

Antika, maddi değeri olan eski eşya demektir. Bir eşyanın ya da sanat yapıtının “Antika” sayılabilmesi için yaşlı olmasının yanında az bulunur özellikte olması gerekir. Ne var ki her eski eşya da antika sayılmaz.

Günümüzde bir çok insan, dedesinden veye bir başka aile büyüğünden kalan eski eşyaların antika olduğunu düşünmektedir. Bu tarz düşünce içinde olan insanların da, doğal olarak çok büyük bir maddi karşılığı olduğunu da zannetmektedir. Hal böyle olunca, eşyalar için alınan fiyat teklifi karşısında, bir çeşit hayal kırıklığı yaşanmaktadır.

Antika eşya alanlar satanlar

Antika eşya fiyatları nasıl belirlenir?

Elinizde Antika eşya olduğunu düşündüğünüz, tarihi çok eski olan bir eser var ve kandırılmaktan korkuyorsunuz. Açık artırma ile antika satışı yapılan, mezat yerleri var ve buralara başvurabilirsiniz. Düşündüğünüz gibi gerçekten çok değerli bir eser ise, sizi başka kaynaklara yönlendireceklerdir. Antikalar ünlü bir kişiye ya da belli bir tarihsel döneme ait olabilir. Yalnızca iyi korunmuş eşya da zamanla antika değeri kazabilir. Bunlar resim ya da heykel gibi sanat yapıtları, mobilya ya da heykel, obje gibi ev eşyası olabilir. 

Bazı insanlar yalnızca güzel buldukları, bazıları ise sonradan değerleneceğini bildikleri için koleksiyonlar oluştururlar. Aradan uzun zamanın geçmesiyle bu koleksiyonun parçaları birer antika özelliği kazanır. Antikalar ender bulundukları için değerlidir.

Düşünceli kullanıldığında, antikalar bir eve daha fazla zenginlik ve konfor verebilir. Antika objelerin ekspertizi için müzelerden ve ekspertiz şirketleri tarafından yapılır. Toprak altı eserler müzelerden alınan koleksiyoner defterlerine işlenerek koleksiyonerler tarafından koruma altına alabilir. Toprak altı eser bulanların en yakın müzeye haber vermesi gerekmektedir.

Antika eşyalarımı satmak istiyorum

Fazlalık olan Antika eşyalarımı satmak istiyorum diyorsanız, doğru noktaya geldiniz. Antika tablo, Antika obje, Antika mobilya, Antika eser, Antika kitap ve eski evrak doküman belge gibi bir çok antika eşya alımı yapılmaktadır. antika eşya satmak için, yapmanız gereken iki seçenek bulunuyor. Antika eşya alanlar firmasından uzman ekspertiz çağırarak, antika eşyalarınızı yerinde ekspertiz yaptırabilirsiniz

Bir başka seçenek, Antika eşyaların resimlerini Antika eşya alanlar firmasına göndererek, fiyat teklifi alabilirsiniz. Firmamız, uzun yıllar antika sektöründe kurumsal olarak hizmet vermektedir.

Ev tasarımı televizyon şovları ve barınak dergilerinin açık renkleri ve ayrıştırılmış iç mekanları vurguladığı bir zamanda, antikalarla döşenmiş evleri satmak daha zor olabilir. Özellikle büyük parçalar bir özelliği olduğundan daha küçük hissettirebilir veya istenen özellikleri gizleyebilir.

error: Content is protected !!