Antika eşya alan yerler olarak Anadolu Yakası ve Avrupa Yakasında bulunan mağazalarımız ile, İstanbul geneli hizmet vermeyi hedefliyoruz. Tarihin izlerini taşıyan maddi ve manevi değeri olan antika eşyaların, gün geçtikçe sayısı azalmaktadır. İnanarak ve severek yaptığımız antika ticaretini, geçmiş değerleri kaybetmemek adına çok önemli buluyoruz.

Antika eşya kelimesi, başlı başına bir değeri ifade etmektedir. Antika demek, çok değerli demek, az bulunur demek, sahip çıkılması gereken demek. Antika eşyaları restore ederek, yeniden kullanıma kazandırmak ve yeni alıcılar ile buluşturmak istiyoruz.

Elektronik bir çağa geçişimiz ile birlikte, bir antika eşya da diğer eşyalar gibi internet üzerinden alınıp satılmaya başlanmıştır. Eski madeni paralardan, radyolara, teleskoptan, fotoğraflara, mutfak eşyalarına kadar geniş bir ürün seçeneği bulunuyor. Her türlü antika eşyaların, mutlaka bir meraklısı bir alıcısı bulunuyor.

Antika Eşya Alan Satan Yerler

Antika eşya alan satan yerler arasında müşteri portfoyünü gün geçtikçe genişleten firmamız, sektör içinde liderliğe doğru ilerlemektedir. Antika eşyaların satışı sırasında, gerçek değerini vermeyen alıcılar ile ticaret yapılması uygun değildir. Antika eşya satmak isteyen kişilerin, birden fazla firma ile iletişim kurmak kaydıyla, gerçek değerini bulduğu zaman zaman satış yapması en doğru olandır.

Geçmiş zamanlardan günümüze kadar ulaşan, özelliğini yitirmemiş her türlü eşya, antika niteliği taşımaktadır. Antika değeri en fazla olan eşyalar, ferman, hat yazı, kılıç, yağlı boya tablo, efemera ve eski askeri malzemeler gibi bir çok eşyanın değeri yüksek seviyededir.

Antika eşyaların bir kısmı, sahip oldukları yapı itibari ile dekor olarak da kullanılmaktadır. Antika eşyalar arasında bazı eserler vardır ki, paha biçilemez derecede önemlidir. Sayılı şekilde veye bazı kriterler ile sınırlandırılmış antika eşyalar çok değerlidir. Çünkü, bir benzeri veya alternatifi yoktur.

Antika Eşya Alım Satım Müzayedeleri

Antika eşya alım satım gerçekleştiren ve belirli zamanlar içinde kurulan müzayedeler bulunur. Antika obje, Antika minyatür, Antika albüm, Antika resim, Antika kılıç, Antika tablo ve Antika hat yazı gibi birçok eşya, bu müzayedelerde satışa sunulmaktadır. Antika meraklılarının yoğun ilgisi altında, açık artırma usulü ile satışlar yapılmaktadır.

Bir diğer taraftan, antika eşya alanlar olarak tabir edilen, antika eşya alan firmalar vardır. Haftanın her günü satışa açık olan antikacılar, müzayedelerden farklı şekilde çalışmaktadır. Antika eşya alan yerler olarak da bilinen firmalar, satın aldıkları antika eşyaları kendi mağazalarında satışa sunmaktadırlar.

Antika eşyaların maddi bir karşılığı olması için, birden fazla etken rol oynamaktadır. Bunlar arasında akıllara ilk gelen eski olması ve eksik parça yada deforme olmamasıdır. Ancak bu sizleri yanıltmasın zira her eski olan eşya değer kazanmayacaktır. Bunun yanı sıra eşyanın sanatsal değerinin bulunması, iyi bir durumda olması gibi özellikler de değerlendirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!